O projektu Nahá Vesnice

Idea Nahé Vesnice

Prostor, ve kterém žijeme, je velmi křehký a zasluhuje si výjimečný přístup. I proto se snažíme neustále přinášet světu a Vám něco nového, originálního a jedinečného. Projekt Nahá Vesnice je zcela ojedinělý    a unikátní. Dává venkovu možnost zásadní změny veřejného prostoru, a to za využití minimálních finančních prostředků, za které běžně nelze pořídit dokumentaci projektu, natož jeho realizaci. Nemusíte čekat, zda-li vám systém, ve kterém žijeme, něco daruje. Vystačíme si sami. S hromadou energie                a několika dobrovolníky, co se nebojí práce svépomocí. 

Nahá Vesnice je určena výhradně územně samosprávným celkům se statutem obce či městyse, tedy celkům, které svým rozpočtem ve většině případů na obnovu veřejného prostoru nedosahují. Cílem a smyslem projektu je architektonická revitalizace venkovských veřejných prostor. S myšlenkou komunitní realizace se nebráníme samozřejmě realizacím i v rámci měst. Proto naleznete naši práci například i v Prachaticích nebo Říčanech.

Pracujeme i ve firemním prostředí

Obchodní jednání s partnery pod širým nebem v tématicky pojatém altánu, který může symbolizovat          i předmět Vašeho podnikání, vede nejen ke zvýšení prestiže a uvolněnější přátelské atmosféře.
 
Chcete ušetřit a stavbu si realizovat sami anebo projekt pojmout ve firmě jako teambuilding? 
Není nic snazšího. Společně navrhneme design, připravíme dokumentaci a materiál, který si následně jednoduše poskládáte sami. Ve firemním prostředí pak zapojíte stejnou formou své zaměstnance, projekt si realizujete sami pro sebe anebo s cílem výsledek následně věnovat třeba na dobročinné účely, např. předem určenému dětskému domovu.

I privátní sektor nás baví

Chcete originální zahradní posezení? S pergolou? Chatu? Unikátní saunu? Jedinečné dětské hrací prvky anebo jen neotřelý plot kolem Vašeho domu? Dívejme se společně dál, nejděme s davem.

Co je předmětem projektu

Exteriéry

Zahradní a víkendové domy
Sauny
Dětská hřiště
Oplocení, zastřešení recyklačních kontejnerů
Autobusové zastávky
Lavičky, odpočinkové plochy
Sochy, umělecké instalace
Atypické pergoly, zdi, mostní zábradlí
Solitérní prvky

Interiéry

Knihovny
Svatební, obřadní či pietní síně
Klubovny, prostory pro zájmové sdružení
Prostory obecních úřadů

Naši partneři

Národní síť Místních akčních skupin České republiky, z. s. je společenstvím sdružující organizačně samostatné právnické osoby – místní akční skupiny – pracující formou komunitně vedeného místního rozvoje – metody LEADER ve prospěch venkova na území České republiky.